Máte pocit izolovanosti a uzavretosti?

Autor: Anna Halajová | 8.11.2015 o 15:00 | Karma článku: 3,40 | Prečítané:  166x

Nerozumiete si s ľuďmi vo Vašom okolí a nenachádzate podporu, ktorú potrebujete? V minulosti som sa tak neraz cítila aj ja. Ako keby som bola škaredým káčatkom z rozprávky, ktoré sa vo svojom kŕdli necítilo dobre.

Bolo pre mňa ťažké rozprávať sa o svojich vnútorných veciach. Bála som sa nepochopenia, a tak som sa uzavrela medzi knihy. Veľa som študovala, čítala, ale s nikým som sa o tom nemohla porozprávať, lebo som vnímala, akoby mi ľudia v mojej blízkosti nerozumeli.

Jedno ráno som sa zobudila s myšlienkou, že si svoj kŕdeľ nájdem. V roku 1999 som v práci školila. Učila som ľudí to, čo som mala predpísané. Nebolo to však to, čo by som naozaj učiť chcela. V to ráno som sa rozhodla, že si vytvorím svoj vlastný kurz. Bol sériou večerných stretnutí pre dospelých o tom, ako žiť úspešný a harmonický život. Ponúkla som ho organizáciám, ktoré sa venovali osobnému rozvoju. Jedna zareagovala pozitívne. Prvé vzdelávanie pod mojím menom bolo na svete. Jedna z účastníčok seminárov sa stala mojou priateľkou. Našla som v nej ženskú spriaznenú dušu.

Dnes vytváram a realizujem ďalšie vzdelávanie a podporu v osobnom raste najmä pre ženy. Som veľmi potešená, keď mi účastníčky skupinových stretnutí alebo individuálneho koučingu hovoria, že žijú spokojnejšie. Mám radosť aj vtedy, keď si tvorím svoju webku. Môžete si z nej aj Vy stiahnuť relaxačnú nahrávku alebo objaviť smer k svojmu Plánu B.

O podporných skupinách sa dozviete na stránke www.ZenskaMudrost.sk, ktorú sme založili so spomínanou priateľkou.

V dnešnej dobe môžeme ukázať svoju jedinečnosť a dať o nej vedieť aj iným, obklopiť sa ľuďmi zo svojho kŕdľa, spolupracovať. Čas, keď sme sa spoliehali na štát alebo korporácie, ustupuje. Veľké systémy prežívajú svoje krízy. Dnes sa do popredia dostávajú ľudia a podnikatelia, ktorí svoju cestu sami vytvárajú a slúžia iným vo svojom okolí a aj na diaľku prostredníctvom internetu.

Je skvelé robiť to, čo Vás baví, s ľuďmi, s ktorými si rozumiete a ešte sa tým aj živiť.

Dospelí ľudia nie vždy majú dostatok odvahy čo i len premýšľať nad tým, že by opustili svoj starý kŕdeľ. Nechajú sa prevalcovať pochybnosťami, boja sa pustiť do sebapoznania a učiť sa nové veci. Nemajú odvahu tak, ako to zvládlo škaredé káčatko z rozprávky. Nakoniec sa ono nemusí prestať s kačkami stretávať, ale jeho domovským kŕdľom sú labute. S nimi je samé sebou.

Aby sme sa posunuli dopredu a rástli, potrebujeme svoje životné návyky, postoje či okruh ľudí, s ktorými sme v častom kontakte, meniť. Potrebujeme sa meniť k lepšiemu. Keď sa nám darí, prináša nám to vyššiu hodnotu do života, zmysluplnejšie napĺňanie svojho životného poslania. Aby ste zistili, čím začať, ako pevne držať vodiacu niť Vášho života, je v prvom rade treba preskúmať a posilniť vzťah k sebe. Ako? Začať môžete na www.NajdolezitejsiClovek.sk. Teším sa na Vás.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.


Už ste čítali?